Zabij 10 prasat

IRC kanál (chat) Minecraft server Twitter Facebook Steam skupina YouTube kanál RSS kanál
 • Herní série
 • Současná PC
 • Retro PC
 • MMO hry
 • Hry v prohlížeči
 • Mobilní zařízení
 • Sloupky
 • Vyhledávání
 • Všechny články
 • Takhle vypadá RH
  Takhle vypadá RH
  Všechny obrázky
 • 3DS a NDS
 • Současné konzole
 • Minulá generace
 • Game Boy
 • 32-bit konzole
 • 16-bit konzole
 • 8-bit konzole
 • Pro čtenáře
 • Shoutbox
 • The Keep (3DS)
  The Keep (3DS)
  Všechna videa
  Borderlands
  8/10

  Borderlands

  Borderlands mají kooperativní multiplayer, se stejným příběhem jako v singleplayeru. Podle mě byla hra dělaná pro to, aby se hrála s přáteli přes internet. Je to trochu podobný systém Left 4 Dead, ale zde nemáte žádné počítačem ovládané spoluhráče, když hrajete sami. Online hraní podporuje Gamespya můžete hrát i přes LAN, ale přes hamachi těžko říct. Zkoušeli jsme to a byly problémy. Gamespy account je zdarma, tak proč se neregistrovat?

  Děj hry se odehrává na planetě Pandora, kterou před nějakou dobou osídlili kolonisté za účelem získání nerostného bohatství. Přišli na to, že planeta nemá skoro nic z toho, co si mysli, jenom nějaké mizozemské ruiny. Když firmy, které začaly s dolováním na planetě, odletěly, nechaly zde spoustu kriminálníků, kteří byli zaměstnání jako levná pracovní síla a také nějaké jiné kolonisty. Někteří usedlící se nyní snaží najít mimozemské technologie, zatímco jiní se zatím snaží spíš přežít. Někteří kolonisté věří v existenci tzv. Vaultu, o kterém se neví kde přesně existuje, jen že v něm jsou v něm mimozemská tajemství a technnologie. A pak na Pandoru vstupují naši čtyři hratelní hrdinové - Mordecai (lovec), Roland (voják), Lilith (siréna) a Brick.

  Všechny postavy mají tři větve tzv. Talentů, které zlepšují jejich schopnosti, umožňují doplňování nábojů a jiné vymoženosti. Talenty se získávají používáním talent bodů, které se získávají levelováním. Jeden level, jeden talent bod. Maximální level je 50. 50 Talent bodů máte tak akorát na dvě větve talentů.

  Co se mi na Borderlands velmi líbí je velmi odlišná nestandartní grafika. Ne že by to bylo něco nového, ale ve hrách, ještě k tomu takovýchto komerčních, se příliš nepoužívá. Je to tzv. Cellshading. Mě osobně je cellshading velmi po chuti a má obrovskou výhodu - Vypadá skvěle a není tolik náročný, jako normální grafika. Hra podporuje dokonce rozlišení 320x300 ! No netoužíte si to hned zkusit ?

  Po spuštění nové hry se vám pustí (bohužel pro nás, kteří ho viděli několikrát, nezrušitelné) intro, které vám osvětí základy příběhu. Navazuje na to druhá část intra, která ukazuje grafiku hry.

  Po intru si vyberete jednu ze svých postav a vylezete s autobusu. Zde vás uvítá jeden z robotů Claptrap, který vám dá zdarma přístroj, který vám prostě zobrazí ukazatel životů, nábojů, zkušeností apodobně. Systém hry je založen na kombinaci RPG a střílečky - V této hře zabíjením nepřátel získáváte zkušenosti, levelujete a nejenom to ! Také plníte questy, za které dostáváte odměny a exp a postupně se propracováváte příběhem a snažíte se dostat k onomu mystickému Vaultu.

  Zabíjením nepřátel můžete také získat peníze, náboje a zbraně. Je zde také spousta krabiček, trezorků, skříní a boxů ve kterých můžete najít nové zbraně, léčidla, náboje i peníze. Co je zajímavé je to, že se objevují pouze náboje do zbraní, které u sebe máte. Zbraně a různé vybavení si můžete kupovat v automatech které sou rozmístěné různě po Pandoře. Pod vybavením se rozumí štíty, vylepšení granátů a modifikace classu. Granáty můžete vylepšit na "lepivé" granáty, deštníkové granáty, granáty vybuchující při kontaktu s nepřítelem aj. Modifikace classu můžou různě vylepšit schopnosti vaší postavy, například přidávají poškození s určitým typem zbraně. Jsou rozdělené podle postav. Nejvzácnější věcí, kterou můžete najít sou tzv. Artefakty, které zlepšují speciální schopnost vaší postavy.

  Kdykoliv budete chtít, můžete postavu kterou hrajete singleplayer vzít do multiplayeru a zpátky. Bude se hrát příběh postavy, která hru založila s tím, že ostatní lidé můžou splnit stejné questy jako host a pokračovat tak v příběhu společně. Přitom se může hráč kdykoliv odpojit a pokračovat v příběhu dál sám nebo s jinou skupinou hráčů. Tento systém je skvělý, nemám k němu výhrady. Navíc, čím více hráčů, tím jsou nepřátelé silnější a tím lepší je úlovek.

  Borderlands je vskutku průkopník žánru, pokud ne tvůrce žánru nového, při excelentní kombinaci rpg a střílečky. Je to skvělá multiplayerová i singleplayerová řežba, obsahuje spoustu zbraní a výbavy, možnosti customizace postavy talenty a také disponuje dobrým příběhem. Při dohrání hry je možné hrát Playthrough dvě, kde hrajete hru odznova, ale máte stejnou postavu a nepřátelé začínají od levelu 35, což poskytuje další hodiny a hodiny zábavy (jako by mě ta hra nedržela už tak příliš dlouho)!

  Placená hra
  Obrázky (4)Videa (0)Upload
  Vaše hodnocení:

  Napsat reakci

  Provoz webu Zabij 10 prasat byl ukončen a již není možné psát reakce.